You are here: Home - Sportservice Midden Nederland - Nieuws - G-handbal bij Handbalvereniging HV Nijenrodes
G-handbal bij Handbalvereniging HV Nijenrodes

Sinds kort kunnen kinderen met een verstandelijke beperking handballen bij HV Nijenrodes in Breukelen. De vereniging is bijzonder enthousiast over het aanbieden van speciaal sportaanbod.

Met verhitte gezichten stuiteren, rollen en gooien de kinderen met de ballen. Ze vliegen hier en daar ongecontroleerd rond, maar dat verhoogt alleen de pret! Iedere dinsdag tussen 16.30 en 17.30 is de Stinzehal in Breukelen het domein van een aantal enthousiaste handballertjes (6-16 jaar) met een verstandelijke beperking. De drempel is laag: de kinderen mogen eerst komen kijken of gelijk meedoen. De trainer houdt rekening met het niveau van de kinderen en zorgt dat het voor ieder kind leuk is!

Maatschappelijk betrokken
Berty Brinkhof, bestuurslid van HV Nijenrodes, is betrokken geweest bij het opstarten van G-handbal. Berty: “HV Nijenrodes is zich bewust van de maatschappelijke rol die sportverenigingen hebben. Wij vinden het belangrijk dat ook kinderen met een verstandelijke beperking kunnen sporten en bewegen en wilden daarom starten met G-handbal. Voor ondersteuning tijdens dit traject hebben we contact opgenomen met Judith Meeuwissen, consulent aangepast sporten van Sportservice Midden Nederland.”

G-handbal HV NijenrodesOpstarten
Na een inventariserend gesprek waarbij Judith de aandachtspunten schetste aan het bestuur, heeft zij de vereniging in 5 bijeenkomsten begeleid bij het opstarten van de groep. Op advies van Judith is eerst een werkgroep samengesteld. Berty: “In ons clubblad hebben we een oproep geplaatst om leden voor de werkgroep te werven. Veel leden reageerden enthousiast en in korte tijd was er een werkgroep van 7 leden.”

Partners
De werkgroep is aan de slag gegaan met een stappenplan: een interne- en externe inventarisatie, het opstellen van een plan van aanpak en de uitvoering van het plan. Judith: “Het is belangrijk om samenwerkingspartners te vinden. Scholen kunnen bijvoorbeeld helpen door flyers mee te geven aan ouders van kinderen met een verstandelijke beperking. Door de grote inzet en het enorme enthousiasme waarmee de werkgroep zich heeft ingezet voor G-handbal was de bereidheid bij organisaties om mee te werken erg groot.”

Om G-handbal onder de aandacht te brengen, zijn flyers verspreid en verschillende persberichten geschreven voor regionale media. Op 15 september was de 1e les. Inmiddels handballen elke week 4 enthousiaste kinderen. Dit lijkt weinig, maar in de kleine gemeente Breukelen wonen niet veel kinderen met een verstandelijke beperking.

De reacties zijn erg positief. Berty: “Zowel de kinderen als de ouders zijn reuze enthousiast. De kinderen zijn dan ook elke week aanwezig en missen geen les. Binnenkort gaan zij ook mee op kamp met kinderen uit de reguliere groepen.”

Tips
Judith en Berty hebben nog wel een paar tips voor andere verenigingen die overwegen aangepast sportaanbod aan te bieden. Berty: “Probeer zo veel mogelijk leden te mobiliseren om lid te worden van een werkgroep.” Veel verenigingen hebben te maken met een tekort aan vrijwilligers. Zij denken dat het daarom moeilijk is om een werkgroep samen te stellen. Judith: “Ik merk juist dat verenigingen die dit soort trajecten starten geen problemen hebben om vrijwilligers te vinden. Veel leden willen helpen om juist deze kinderen te laten bewegen en sporten.”

Meer informatie
Wilt u meer informatie over het opzetten van aangepast sportaanbod? Neem dan contact op met Judith Meeuwissen, consulent aangepast sporten. Zij is bereikbaar op telefoonnummer 030-751 3850 of e-mail judith.meeuwissen@sportservicemiddennederland.nl.

Download hier het stappenplan

Volgende nieuwsbericht >>