Sportservice Midden Nederland is in maart samen met atletiekvereniging Clytoneus in Woerden gestart met een beweegcursus voor kinderen met autisme. Dit was zo’n succes dat er in september een vervolg aan wordt gegeven met een beweegcursus judo in Breukelen en atletiek in Woerden. Sportservice wil later dit jaar ook in Maarssen en Wilnis een cursus opstarten.
Met juiste begeleiding sport Jesper op hoog niveau
Jesper de Lange is een multitalent. De 23-jarige Maarssenaar doet aan zwemmen, schaatsen en skiƫn en deed voorheen aan atletiek. Jesper heeft een verstandelijke beperking en is autistisch maar met de juiste begeleiding kan hij op een hoog niveau sporten. Zo is hij vorig jaar Nederlands kampioen zwemmen geworden. Zijn familie steunt hem waar nodig.
Het benaderen van gehandicapten roept bij leerlingen in het basisonderwijs regelmatig gevoelens van onwennigheid en onwetendheid op. (S)Cool on Wheels brengt hier verandering in. Dit project maakt kinderen met en zonder handicap bekend en vertrouwd met het thema leven en sporten met een handicap. Trainers leren kinderen op school onder meer te bewegen in een rolstoel.
In het najaar organiseert Sportservice Midden Nederland diverse bijscholingen 55+ en aangepast sporten voor beweegdocenten en sportverenigingen. Onder meer de bijscholingen chronische aandoeningen/reuma, autisme en Halliwick zwemmethode (allen op 30 oktober in Utrecht), praktische toepassing (27 november in Woudenberg) en rollator wandelen (datum en locatie nog onbekend) staan op het programma. Houd www.usportanders.nl in de gaten voor de precieze tijden, locaties en de aanmeldprocedure.
Vrijetijdsmarkt Harmelen
De Boogh organiseert op zaterdag 4 september een vrijetijdsmarkt aan de Hendriklaan 7 in Harmelen. Op deze markt is informatie te vinden over de mogelijkheden die er zijn op vrijetijds- en sportgebied voor mensen met een beperking. Kijk voor meer informatie over De Boogh op www.boogh.nl.
Sportdag in Maarssen en Loenen
Op 3 juli en 21 augustus staan er in respectievelijk Maarssen en Loenen sportdagen voor mensen met een beperking op het programma. Beide dagen is er voor zowel kinderen als volwassenen de gelegenheid om kennis te maken met diverse sporten. De deelname is gratis en voor een consumptie wordt gezorgd.
Sportservice Midden Nederland organiseert in september een Rolstoelvaardigheids-training en Sport (ROVAS) voor mensen die willen leren hoe ze gemakkelijker en efficiƫnter kunnen omgaan met hun rolstoel. De cursus wordt op zes dinsdagavonden van 7 september tot en met 12 oktober van 19.30 tot 22.00 uur gegeven in de brede school aan het Tournoysveld 94 in Woerden. De kosten bedragen 60 euro. Klik hier voor het aanmeldformulier.